Vsaďte na kvalitu, vsaďte na požární dveře Spedos

požární dveře
Bezpečnost při práci je jedním z velmi důležitých faktorů, na které je potřeba si v každé firmě dávat pozor. Není proto na škodu se právě v oblasti bezpečnosti práce dále vzdělávat a věnovat jí dostatečnou pozornost. Připravili jsme si pro vás článek, který je zaměřen právě na jeden bezpečnostní prvek, který by ve vaší firmě zaručeně neměl chybět. Pojďme si představit, jaké výhody přináší požární dveře a jaké druhy těchto dveří lze pořídit.Požární dveře

Výborným řešením pro zajištění maximální bezpečnosti uvnitř budovy jsou požární dveře, které jsou velmi bytelné a odolné, a dokáží tak ochránit váš majetek před nechtěnými nehodami. Požární dveře jsou velmi spolehlivý způsob, jak lze zabezpečit a ochránit prostory uvnitř budovy. Dokáží rozdělit prostor do jednotlivých požárních úseků a na určitou dobu tak podle předpisů zabraňují šíření požáru.

Bezpečnostní protipožární typ dveří lze v základu rozdělit do dvou typů podle způsobu otevírání a používání. Jedná se o automatické požární dveře a ocelové požární dveře otevíravé. Pojďme si představit oba typy dveří a podívat se na jejich základní rozdíly.


Automatické požární dveře

Automatické posuvné dveře mají robustnější konstrukci, ale i přesto dokážou vytvořit se svým okolím harmonický celek a lze je tak použít do jakékoliv budovy včetně úřadů, nádraží i nemocnicí. Uplatnění naleznou především v budovách, kde je potřeba zajistit bezbariérový přístup, ale také rychlý a pohodlný průchod pro návštěvníky. Posuvné dveře se dodávají s elektrickým pohonem, doplňky a ovladači, díky kterým lze nastavovat různé režimy, které zajístí jednoduché ovládání, ale i hospodárnost provozu dveří.


Požární dveře otevíravé ocelové

Požární otevíravé dveře naleznou využití především pro běžný průchod v interiéru i v exteriéru. Tento typ dveří je stejně jako otvíravá vrata jedním ze základních typů bezpečnostních vstupů. Podle použitých materiálů jsou klasifikovány na úrovni protipožárních uzávěrů DP1. Dveře vás osloví především atraktivním designem a je možné je dodat v jednokřídlé či dvoukřídlé variantě. Pro menší prostory lze také vyrobit dveře v atypických rozměrech přesně podle požadavků zákazníka.


Proč si pořídit požární dveře Spedos?

Na výrobu kvalitních dveřních a vratových systémů se specializuje česká firma Spedos, která je v této oblasti jedničkou na českém i slovenském trhu. Kvalita dveří, které Spedos vyrábí, je ověřena několika certifikáty, jež lze získat pouze za splnění přísných podmínek. Dveře vyrábějí podle přání zákazníků, kteří si mohou vybrat z široké nabídky typů, rozměrů a barevných provedení. Spedos na dveřích provádí i po jejich instalaci pravidelné kontroly a náležitý servis, díky kterému lze včas odstranit skryté závady a dveře mohu dosáhnout dlouhodobé životnosti. Neváhejte proto při výběru požárních dveří a vsaďte na kvalitu firmy Spedos.

Co je potřeba pro prodej zmrzliny? Dočtete se v tomto článku!

S blížícím se chladným počasím prodejci zmrzliny pomalu zavírají stánky, cukrárny nahrazují chladivé pochoutky čokoládovými indiánky a i samotní dodavatelé se připravují na zimní spánek. Jste si pořád jisti, že se chcete zabývat prodejem zmrzliny? Pokud je odpověď ano, tak se připravte na obrovskou sadu věcí, kterou se musíte vybavit, pokud se do toho chcete opravdu vrhnout!

Živnostenské oprávnění

Stejně jako se vším jiným, nemůžete jen tak začít podnikat bez ničeho. Stát bude chtít svůj podíl z vašich zisků a stejně tak musíte platit i zálohy na zdravotní a sociální pojištění. Živnosti, které potřebujete jsou buďto hostinská nebo cukrářská. Bohužel ani jedna z těchto živností není volná. Obdobně jako u jiných řemeslných živností je třeba mít buďto:
  1. Doklad o vzdělání v oboru – buďto dokončený studijní obor nebo rekvalifikační kurz
  2. Doklad o vzdělání v příbuzném oboru – tedy buď kuchař, čišník nebo hotelnictví
  3. Praxe v délce 6 let – platí pro plný pracovní úvazek u společnosti, která sama takovýmto živnostenským listem disponuje.
Nebo si můžete sehnat odpovědného nástupce.

Oznámení o zahájení činnosti provozovny na podatelně příslušné Krajské hygienické stanice

Uff, úřady jsou vždycky otrava, ale technicky je tento bod ten nejjednodušší.

Zdravotní (potravinářský) průkaz

Jasně, zmrzlina je potravina, takže bez potravinářského průkazu s ní těžko můžete operovat. Stojí pár stovek a vystaví vám jej váš lékař. Jo a taky byste měli mít znalosti o ochraně veřejného zdraví, nebo vám případná kontrola z hygieny může zakázat činnost.

Požadavky na hygienu stavby / stánku

Je potřeba mít šílené množství věcí, abyste obstáli při případné kontrole z hygieny, takže si je pořádně nastudujte a do podnikání se nepouštějte, než je budete mít všechny zmáklé. U stánku vám stačí pitná voda, odpady, šatní skříňka pro zaměstance, úklidové prostředky a WC pro zaměstnance do 120 metrů.

Vybavení pro prodej zmrzliny
A posledním bodem je samotné vybavení určené pro prodej zmrzliny. To může plně zajistit dodavatel. Jedním z nejlepších dodavatelů zmrzliny a cukrářských potřeb je společnost Adria Gold, takže bych určitě začal tam, jelikož jejich výrobky milují všichni.

Plánujete prodej firmy? Vytěžte z toho co nejvíce.

Majitelé firem si s postupem životního cyklu své společnosti čím dál více kladou jednu otázku, která je pro ně spíše příjemná. Kdy, komu a za kolik mám prodat svou firmu, a mám ji vůbec prodat? Samozřejmostí je, že položit si otázku je mnohem jednodušší, než na ni najít odpověď, ale v tomto článku bychom Vás rádi navedli na informace a zdroje, které Vám při hledání odpovědí na všechny Vaše otázky ohledně prodeje firmy výrazně pomohou.

Kdy mám prodat firmu?


K rozhodnutí prodeje firmy člověk nedospěje jen tak, přeci jen málokdo by se chtěl jen tak zbavit něčeho, co budoval dlouhé roky. Pro majitele firma nese část jeho duše a je i pevně spojena s jeho reputací. Ideálně by, až přijde čas, předal firmu svým potomkům, ale opravdu o firmu stojí? Uměli by si poradit ve stejných situacích jako Vy? Ohledně mezigenerační obměny je těžké poradit, nicméně možná toto není cesta, kterou byste se chtěli vydat. Firmu můžete chtít prodat z mnoha důvodů, ať už to je pokročilý věk, chuť objevovat nové koníčky a užívat si volného času, zdravotní potíže, velké množství stresu z řízení firmy nebo obecná únava po letech. Společnost se také už nemusí rozvíjet tak, jaká byla prvotní představa a potřebovali byste do ní dát nový impuls. Dále můžete chtít prodat jen podíl ve firmě, jelikož nemáte dobré vztahy s jinými společníky. Důvodů může být několik a ve chvíli, kdy to na Vás přijde, tak si přestanete klást otázku Kdy a začnete přemýšlet nad tím...

Komu prodat svoji firmu?


Firmu nemusíte nutně prodávat, pokud máte dost možností. Často se stává, že se předá část firmy, s plánem na restrukturalizaci podniku, manažerům (manažerský odkup firem), kde si majitel nechává většinový podíl. Manažeři jsou tak více motivovaní a budou vám trhat ruce, aby se mohli na řízení více podílet. Vy technicky jen shrábnete část nerozděleného hospodářského zisku a jednou za čas se ukážete na valné hromadě.
Další možností, nastíněnou v předchozím odstavci, je předání firmy potomkům skrze mezigenerační obměnu. To bývá obtížnější, protože musíte doopravdy věřit, že Váš nástupce odvede výbornou práci, ale hlavně Váš nástupce musí o takovou roli projevit zájem.

Poslední možností je prodat firmu do neznámých rukou. I tak to ale nemusí být až tak úplně neznámý člověk. Existují společnosti, které se specializují na prodej zavedených firem, u kterých můžete nastínit podmínky odkupu firmy. Ti znamená, že si společně po auditu můžete vytyčit cenu, za kterou firmu prodáte a také komu ji prodáte. Pokud vám člověk nebude úplně sedět, rozhodně se nemusíte do prodeje firmy pouštět.

Za kolik mám prodat svou firmu?


Než si odpovíme na tuto otázku, tak je třeba si nejprve vytyčit tržní cenu Vaší firmy, která je jeden z prvních bodů při postupu prodeje firem. Do této ceny se samozřejmě nepočítá jen kapitálová a majetková struktura, ale také například počet zaměstnanců. Jednoduše cokoliv, co jste zvládli vybudovat a co může zajistit světlou budoucnost firmy, se častokrát promítne na tržní ceně Vaší firmy. Společnost, u které jste si audit nechávali vypracovat, Vám tuto cenu řekne a poté, pokud s ní budete dále při prodeji firmy spolupracovat, osloví vybrané zájemce a zahájí společné kroky k oboustranně výhodnému prodeji Vaší firmy.

Jak se stát mistrem střelby? Vyzkoušejte puškohled s nočním viděním

Muž na lovu používá puškohled s nočním viděním
Pro každého příznivce lovecké střelby je zajisté důležitý určitý progres v úspěšnosti a přesnosti jeho střelby. Velkým pomocníkem jsou zajisté především získané zkušenosti nejen se střelbou, ale také s dobrým viděním s odhadem na velké vzdálenosti. Pro méně i více zkušené lovce jsou však velmi nápomocné také přístroje, jako je například puškohled s nočním viděním, které přinášejí lovci mnoho výhod a mohou se tak stát mistry lovecké střelby na velké vzdálenosti.

Číst dál: Jak se stát mistrem střelby? Vyzkoušejte puškohled s nočním viděním

Víno pro maminku, novomanžele, diabetiky, učitelku, kamarádky i babičku

S jakýmkoliv dárkem si lidé neradi lámou hlavu a proto většinou sáhnou po klasice ála „květiny, víno, bonboniéra“. My v naší redakci neříkáme, že to je špatně, ale přeci jenom jsou to takové „dárky na jistotu pro ženy“. My se vám v tomto článku pokusíme poradit, jak oživit obdarování vínem něčím nevšedním, ale ještě předtím vám zvládneme poradit, jaké víno byste měli vybrat.

Jaké víno vybrat?


Jak se říká, sto jazyků, sto chutí, a s vínem to platí také. Bez předešlé znalosti nápojové preference daného člověka, je těžko určit, zda mu sedí více víno červené nebo bílé, zda jej má daná osoba raději v suché či sladší verzi. Proto, pokud si nejste úplně jistí, který druh vína pije, je nejlepší obdarovat bílým suchým vínem, které je obecně preferované. Ovšem pokud se bojíte jakéhokoliv faux paus, které byste mohli způsobit i tímto rozhodnutím, tak vám doporučuji rovnou koupit degustační balíček vín, které budou obsahovat více druhů. Takovým balíčkem by jistě spousta žen byla potěšena.

Jak být kreativní v darování vín?


Kreativitě se meze nekladou a pokud máte degustační bedýnku, tak už jste toho jistě udělali dost. Pokud se chystáte nakráčet jen s jednou lahví vína, tedy víte přesně, jaké vína obdarovaná osoba pije, tak máte 90 % boje za sebou. Pokud si nejste jisti, zda svým výběrem uspějete, nezoufejte. Víno můžete ozdobit svou vlastní etiketou se jménem obdarovaného a takové pěkné víno je pak přeci škoda pít.

Koučink a mentroing manažerů v krizích

Víme o tom všichni, ale málokdo o tom mluví. Manažeři nejsou vždy ti nejschopnější lidé a málokdy se stává, že se zrovna v krizových obdobích firmy ukáže, jak všechno zvládají a zachovávají chladnou hlavu. Obecně by se dalo říci, že netrénovaný manažer funguje jen jako hromosvod vzteku zaměstnanců pro ředitele. Jak tedy funguje manažerský makeover?

Interim management je cestou k lepším zítřkům?


Interim management se konečně po letech začíná rozmáhat i v České republice a je populárnějším každým kvartálem. Hlavně pro rostoucí společnosti, které by se chtěly posouvat dál, ale nemohou se prokopat řadou překážek, je interim management cestou, která výrazně pomůže.

Řádné promyšlení strategie je někdy důležité provést nezávislýma očima, nejlépe očima, které už viděly ledacos. Proto si pro interim management hledejte jen lidi, kteří mají spoustu zkušeností s vaší firmou a obecně i s businessovou situací, ve které se Vaše firma v současnosti nachází.

Co je interim management?


Jak o sobě píše Ivana Olivová, která provádí konzultace, interim management, koučink a mentoring:

„Jsem překladatel z jazyka byznysu do jazyka lidí“.


A tato poučka je geniální, protože si teď všichni dokážeme s jistotou vybavit, jaká je nejspíš úloha interim managera. Co se týče koučinku a mentoringu, netuším, jestli je pro firmu natolik výhodný, aby jej upřednostňovala před interim managementem nebo konzultací, která jí, co se týče zisku a obecného procesního řízení, může přinést zdaleka více.

Další články...

  • 1
  • 2

Líbí se Vám web a chtěli byste na něj publikovat?

Pro zveřejnění Vašeho článku nám napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4