Jak zdravě spát a co pomáhá?

matrace zdravé spaní
Zdravým spánkem tělu pomáháte odpočívat po náročném dni a můžete tak být připraveni na další den. V posteli průměrný člověk stráví dvě pětiny svého života, není proto radno se zdravému spánku vyhýbat nebo dokonce spát v polohách či na místech, které tělu neprospívají.
 
Tělo si většinou samo řekne, kdy se mu jaký aspekt spaní nelíbí a vy tak v takovém případě můžete reagovat a napravit jej. Abyste se vyspali dobře a ráno se probouzeli odpočatí, měli byste znát těchto pár principů:

Správná pozice těla při spánku


Pokud si lámete tělo na šestkrát, abyste našli správnou pozici, „na kterou už jste zvyklí“, tak s tím přestaňtě. Nejzdravější forma spánku je ta, kdy ležíte na boku kolmo k posteli. Spaní na zádech může způsobovat chrápání a neodpočatost a naopak spaní na břiše může způsobit bolest spodní části zad. Nezapomínejte ale, že je pro tělo lepší, pokud pozici na boku střídáte s levou a pravou. Nemůže se tak stát, že se vám zkřiví páteř.

Správná životospráva před spánkem


Přejídat se po šesté hodině a ani pít vodu se vám u spánku nevyplatí. Tělo tak pořád pracuje a není plně připraveno přejít do spánkového stavu. Minimálně hodinu před spaním byste rozhodně neměli používat žádná obrazovková zařízení, měli byste denně strávit alespoň 30 minut na slunci, aby si tělo nastavilo „vlastní časové rozhraní“ a také se vyplatí před spaním zavést nějaký zvyk. Například pokud si každý den před spaním dáte sprchu a vyčistíte zuby, tělo se už ze zákona Pavlovovi reflexe bude připravovat na to, že přichází čas spánku.

Správná volba matrace


Matrace jsou stejně tak důležité, jako všechny body výše. Přeci jen je to podklad pro vaše tělo. A stejně tak jako je rozdíl mezi tím spát na zemi a na matraci, tak je rozdíl i mezi matracemi samotnými. V žádném případě nedoporučuji vybírat podle ceny. Přeci jen je matrace dlouhodobá investice a je něčím, co používáte hodiny a hodiny každý den. Matrace pro zdravé spaní najdete na internetové stránce zdravespanims.cz.

Líbí se Vám web a chtěli byste na něj publikovat?

Pro zveřejnění Vašeho článku nám napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4