Koučink a mentroing manažerů v krizích

Víme o tom všichni, ale málokdo o tom mluví. Manažeři nejsou vždy ti nejschopnější lidé a málokdy se stává, že se zrovna v krizových obdobích firmy ukáže, jak všechno zvládají a zachovávají chladnou hlavu. Obecně by se dalo říci, že netrénovaný manažer funguje jen jako hromosvod vzteku zaměstnanců pro ředitele. Jak tedy funguje manažerský makeover?

Interim management je cestou k lepším zítřkům?


Interim management se konečně po letech začíná rozmáhat i v České republice a je populárnějším každým kvartálem. Hlavně pro rostoucí společnosti, které by se chtěly posouvat dál, ale nemohou se prokopat řadou překážek, je interim management cestou, která výrazně pomůže.

Řádné promyšlení strategie je někdy důležité provést nezávislýma očima, nejlépe očima, které už viděly ledacos. Proto si pro interim management hledejte jen lidi, kteří mají spoustu zkušeností s vaší firmou a obecně i s businessovou situací, ve které se Vaše firma v současnosti nachází.

Co je interim management?


Jak o sobě píše Ivana Olivová, která provádí konzultace, interim management, koučink a mentoring:

„Jsem překladatel z jazyka byznysu do jazyka lidí“.


A tato poučka je geniální, protože si teď všichni dokážeme s jistotou vybavit, jaká je nejspíš úloha interim managera. Co se týče koučinku a mentoringu, netuším, jestli je pro firmu natolik výhodný, aby jej upřednostňovala před interim managementem nebo konzultací, která jí, co se týče zisku a obecného procesního řízení, může přinést zdaleka více.

Líbí se Vám web a chtěli byste na něj publikovat?

Pro zveřejnění Vašeho článku nám napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4