Co je potřeba pro prodej zmrzliny? Dočtete se v tomto článku!

S blížícím se chladným počasím prodejci zmrzliny pomalu zavírají stánky, cukrárny nahrazují chladivé pochoutky čokoládovými indiánky a i samotní dodavatelé se připravují na zimní spánek. Jste si pořád jisti, že se chcete zabývat prodejem zmrzliny? Pokud je odpověď ano, tak se připravte na obrovskou sadu věcí, kterou se musíte vybavit, pokud se do toho chcete opravdu vrhnout!

Živnostenské oprávnění

Stejně jako se vším jiným, nemůžete jen tak začít podnikat bez ničeho. Stát bude chtít svůj podíl z vašich zisků a stejně tak musíte platit i zálohy na zdravotní a sociální pojištění. Živnosti, které potřebujete jsou buďto hostinská nebo cukrářská. Bohužel ani jedna z těchto živností není volná. Obdobně jako u jiných řemeslných živností je třeba mít buďto:
  1. Doklad o vzdělání v oboru – buďto dokončený studijní obor nebo rekvalifikační kurz
  2. Doklad o vzdělání v příbuzném oboru – tedy buď kuchař, čišník nebo hotelnictví
  3. Praxe v délce 6 let – platí pro plný pracovní úvazek u společnosti, která sama takovýmto živnostenským listem disponuje.
Nebo si můžete sehnat odpovědného nástupce.

Oznámení o zahájení činnosti provozovny na podatelně příslušné Krajské hygienické stanice

Uff, úřady jsou vždycky otrava, ale technicky je tento bod ten nejjednodušší.

Zdravotní (potravinářský) průkaz

Jasně, zmrzlina je potravina, takže bez potravinářského průkazu s ní těžko můžete operovat. Stojí pár stovek a vystaví vám jej váš lékař. Jo a taky byste měli mít znalosti o ochraně veřejného zdraví, nebo vám případná kontrola z hygieny může zakázat činnost.

Požadavky na hygienu stavby / stánku

Je potřeba mít šílené množství věcí, abyste obstáli při případné kontrole z hygieny, takže si je pořádně nastudujte a do podnikání se nepouštějte, než je budete mít všechny zmáklé. U stánku vám stačí pitná voda, odpady, šatní skříňka pro zaměstance, úklidové prostředky a WC pro zaměstnance do 120 metrů.

Vybavení pro prodej zmrzliny
A posledním bodem je samotné vybavení určené pro prodej zmrzliny. To může plně zajistit dodavatel. Jedním z nejlepších dodavatelů zmrzliny a cukrářských potřeb je společnost Adria Gold, takže bych určitě začal tam, jelikož jejich výrobky milují všichni.

Líbí se Vám web a chtěli byste na něj publikovat?

Pro zveřejnění Vašeho článku nám napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4