Římská roleta jako doplněk a pomocník nejen do bytu

Říkáte si jak doplnit svůj interiér o stylový kousek? Díky římským roletám spojíte příjemné s užitečným! Jak se rolety instalují, kde je koupit či jaká je historie římských rolet naleznete v našem článku!

 

Původ římské rolety

Jak již nám název vypovídá, římské rolety získaly svůj název opravdu podle svého původu v Římě. Co je opravdu zajímavé je to, že jejich dnešní ovládání je téměř totožné s tím starořímským. V dobách kdy se stavělo celosvětově známé Koloseum se ve městě natolik prášilo, že si lidé zakrývali svá okna oblečením a jinými látkami. Netrvalo dlouho, kdy lidé přišli na to, že tyto "závěsy" zabraňují nejen průniku prachu z venkovního prostředí, ale tvoří také příjemní stín a v letním období také snižují teplotu v místnosti. Toto vedlo k samotnému vynalezení dnes známé římské rolety. 

Co je to římská roleta

Jsou to látkové okenní rolety, které je možné montovat do stropu nebo do zdi. Tato praktická věcička zpříjemní nejen vaše životy, ale také doplní váš interiér či komerční prostory. Rolety buď můžete zakoupit již v určitých velikostech nebo si je nechat vyrobit na míru například třeba od společnosti Zebra-Shop.cz. Profil římské rolety je tvořen většinou z hliníku, který se následně montuje do stropu nebo stěny. Velkou výhodou tohoto produktu je jednoduchost a spolehlivost ovládání. 

Jak udržovat rolety

Oproti ostatním roletám je velkým benefitem možnosti praní a celková údržba. Římské rolety můžete prát na 30°C podle typu použitého materiálu nebo můžete otřít rolety vlhčeným hadrem či vysát vysavačem na nízký výkon.

Montáž římské rolety

Na zvolené ploše na zdi či stropu si zakreslete tužkou body, kde budete navrtávat šrouby pro upevnění (vše s pomocí metru, ať máte rozměry stejné). Do navrtané díry vložte hmoždinku a následně přiložte násadu pro zacvaknutí rolety a namontujte šroub pro upevnění. To stejné zopakujte na druhé straně a poté jen nacvakněte násadu rolety a máte hotovo. Podrobnější video návod k montáži římské rolety si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Zebra-shop.

Líbí se Vám web a chtěli byste na něj publikovat?

Pro zveřejnění Vašeho článku nám napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4